Matkabussiga Kesk-Eestis

Millised on parimad kohad Kesk-Eestis, kus matkabussiga ööbida ja mida ümbruses näha?

Matkabussiga reisimine on ideaalne võimalus peredele ja sõpruskondadele, kes soovivad veeta kvaliteetaega lähedaste keskel. Hea haagissuvila platsi leidmine võib olla keeruline, kuid lihtsa uurimistööga võib leida just endale sobiva ja meeldiva koha. Oleme siinkohal abiks! Siin on meie valikul 10+ peatuskohta matkaautole.

Kesk-Eesti piirkond pakub automatkajatele mitmeid ilusate vaadetega ning huvitava kultuuriga kohti. Kesk-Eesti piirkonnaks võiks lugeda regiooni Valgehobusemäelt Tõrvani, Põltsamaalt Soomaa ääreni.

Sestap võiks külastamist alustada näiteks Järvamaalt, kus peitub palju looduse poolest ilusaid paiku, mis pakuvad suurepäraseid matkamisvõimalusi. Kakerdaja ja Kodru raba, Väätsa ja Seli raba, on ainult mõned neist. Kõrvemaalt leiab mitmeid parkimisalasid, kus saab ööbida karavanauto või haagissuvilaga. Läheduses on näiteks Valgehobumemäe suusa- ja puhkekeskusJärva–Jaani kämping ja Rummussaare puhkekeskus, kuhu öömajale „ankrusse“ jääda.

Vaibla puhkekeskus Võrtsjärve kaldal. Foto: Vaibla Puhkekeskus
Karavanautode peatuskoht Väätsa järve kaldal. Foto: Väätsa Weikpark

Järvamaa pealinn on Paide. Paide Vallimäel asuv vallitorn ja selles koha leidnud ajakeskus Wittenstein on rajatud ühte Eesti kõrgeimasse taastatud linnuse torni. See paik väärib kohta reisiplaanis. Ümberkaudsed muuseumid pakuvad valikut Eesti ajaloo talletustest. Peatumispaikadena saab soovitada karavanautode peatumiskohta Väätsa järve ääres või Imavere suurel ristmikul Tikupoisi parklas.

Külasta kindlasti ka Viljandi maakonda, mis on samuti Kesk-Eestis laiutav piirkond ning rikas ajaloo ja kultuuri poolest. Viljandimaal on palju külastamist ootavaid ajaloolisi vaatamisväärsusi, nagu Viljandi ordulinnuse lossivaremed. Peatumise muudavad nauditavaks looduslikult kaunid paigad: Viljandi järve ääres Sammuli puhkekülasVõistre puhkekeskuses samanimelise järvesilma kaldal või lausa linna südames Endla hotelli või Felixi Maja kõrval. Ka Viljandist väljas on mitmeid parkimisalasid, kus saab ööbida karavanauto või haagissuvilaga. Võrtsjärve loojangud on kättesaadavad Vaibla puhkekeskuse karavanide peatuskohas.

Kuningamäe kardikeskus. Foto: Visit Estonia x Magnus Heinmets

Kalameheõnne saab proovile panna, kui jääda matkabussiga ööks Navesti jõe kaldale Loopre Veski puhketalluSuure-Jaani järv paistab Vana Postimaja parklasse ja privaatsust ning männimetsa hõngu hindavale reisijale pakub häid võimalusi Venevere puhkeküla matkaauto peatumiskoht.  

Telkida ja karavaniga ööbida saab ka Tõrva kandis Mulgimaal. Sinna kutsuvad teed neid, kes ise oma sõidugraafikut planeerivad ja väärt külastuskohti otsivad. Tõrva ümbruses on Helme ordulinnuse varemed ja koopad ning rohkelt kauneid järvi.  Peatuda võib näiteks Udumäe puhketalus. Suvel pakub pelgupaika Võrtsjärve lõunatipus Pikasilla puhkealakus on mitmeid järveäärseid võimalusi matkamiseks ja kalastamiseks. RMK pakutavad puhkekohad võimaldavad avastada Eestimaa looduse omapära. Tõrva ümbruses on võimalik puhata karavanauto või haagissuvilaga Tündre järve ääresKoorküla Valgjärve ja Lasajärve lõkkekoha juures 

Üheksateistkümne sillaga Põltsamaa on koht, kus Kesk-Eestit külastades kindlasti peatus teha. Uuenenud Põltsamaa lossi ümber on mitu parkimisala, kus karavanauto või haagissuvilaga paigale jääda. Põltsamaa ümbrus pakub huvitavaid matkaradasid ja vaatamisväärsusi, mis võimaldavad nautida kaunist loodust ning avastada piirkonna ajalugu. Käsipiduri võib rahulikult peale tõmmata Kuningamäe kardikeskuse haagissuvilate peatuskohas, samuti WPark parklas.

WPark Põltsamaal. Foto: WPark FB

Kesk-Eesti, Viljandi ja Mulgimaa on huvitavad sihtkohad karavanauto või haagissuvilaga reisijatele, kui soovite nautida ilusaid vaateid, avastada loodusimesid ja huvitavaid kohti. Ära imesta, kui majutuskoht soovib pakkuda hommikueinet, sest neile meeldib suhelda oma külalistega! Samuti uuri enne, kas plats, mille valisid on piisavalt suur, et vastu võtta haagiseid. 

Tutvu siin kaardil Kesk-Eesti piirkonna karavanikohtadega:

Matkaauto Mägede külas. Foto: Margus Kontus