Kas teadsid, et Patendiameti tunnustus “Märtsikuu parim kaubamärk 2023” anti moelooja Katre Arula brändile Katré?

Saame tuttavaks – kes on need ägedad turismiinimesed, kes Põltsamaa põnevaks muudavad? Sel hooajal toome teieni lühiintervjuud Põltsamaa turismitegijatega, kes räägivad oma paiga erilisusest ja tulevikuplaanidest!

Seekord intervjueerisime Katré meistrikoja perenaist, kelleks on Katre Arula. 

1. Milline on ettevõtte ajalugu? Kuidas jõudsid siia, kus oled täna?

Ettevõtlusega alustasin juba 2004. aastal. Selle aja sisse on mahtunud palju edulugusid, alustades väärikatest tunnustustest, konkursside võitudest ägedate klientide tagasidedeni välja. Jõgevamaa Kultuuripärl, Pärandihoidja, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu Hõbemärgi omanik ning Aasta Käsitööettevõtja, Patendiameti poolt välja antud Märtsikuu parim kaubamärk 2023, konkursi Eesti-Keha-Kate võidutöö ning Estonian Fashion Festivali publiku lemmik – need on võibolla ühed olulisemad verstapostid, mis aitavad mõista, et ajad õiget asja. Piirid töö ja hobi vahel on väga hägused, seega rõõmuga tehtud töö käigus on sündinud täiesti omad autoritehnikad: Katre kindakirjatehnika ehk pikseltehnika ehk pikseltikand, peidunööbitehnika ja vildiroosimine. Kõikide nende tehnikatega valminud tooted kannavad märgist Tunnustatud Eesti Käsitöö. Klientide lemmikuks on saanud 3in1 kotid, mida võimalik kanda kolmel erineval moel.

2. Millisena näed Katre Arula meistrikoda 5 aasta pärast? 

Viie aasta pärast oleme üks tugev ja hästi toimiv pereettevõte. Kuna kodulehe arendamisega tegeleb tütar Triinu, siis üha enam võtab ta veebis toimetamise enda kanda.

3. Kõige ägedam või siiram tagasiside/olukord, mis kunagi töös on ette tulnud?

Osalesime mentiina EASi ja KredExi ühendasutus ja Visionest Institute korraldatud 2-kuulises intensiivses “Mentorprogrammis Eesti moevaldkonna ettevõtetele”.

Üks meie mentoritest, Kaie Kaas, kirjutas oma FB lehel: “Katre brändi puhul väärib enim esiletõstmist disaineri poolt väljatöötatud pikseltehnikas roos-tikand, mis ilmestab enamik brändi tooteid. Imponeerib kuidas vanadest käsitöövõtetest tuletatud tikand on sobitatud kaasaegsete pusade ja kleitide peale. Minu lemmik on must avara lõikega pusakleit, autoritehnikas suure roosimotiiviga. Kui selle sama kleidi saaks veel valgena, oleks eriti super. Lubati! Eraldi väärib tunnustust, et Katre valmistab suure osa oma toodetest jääkmaterjalidest. Näiteks brändi signatuur kotid valmivad kõik mööblitööstuse kangajääkidest, mis tagab selle, et iga kott on omanäoline. Katre bränd seisab aeglase ja taaskasutava moe eest! Mulle läks väga südamesse Katre brändi taga peituv ema ja tütre lugu. Seal on füüsiliselt tajutav üksteise toetamine ning töökus. Imetlen, kuidas Katre on sihikindlalt käsitööoskusi au sees hoidnud ja edasi arendanud ning suudab neid kaasaegsesse vormi panna. Väga haruldane tänapäeva moe juures. Ennustan brändile edu, kuna neil on eristuv disainikäekiri ja brändi turundust hakkab vedama noor ja ambitsioonikas peretütar Triinu. Vahemärkus: keegi ei palu mul neid positusi teha, ega tasusta mind selle eest. Jagan seda, mida näen ja mis mulle korda läheb.”

4. Mis teeb Sinu jaoks Põltsamaa põnevaks? 

Minu jaoks on olnud põnev oma loomeettevõtet arendada ja selle juures ellu jääda just Põltsamaal. Teada ju on, et kogu selline elu toimub peamiselt suuremates linnades. Olen aga alates 2009. aastast toimetanud Põltsamaa lossihoovis, pakkudes silmailu ja kohaliku toote kaasa ostmise võimlust nii oma linna elanikele kui ka külalistele. Olen kasvatanud enda ümber kogukonna, kes iga-aastaselt Põltsamaad külastab. Olen saanud tutvustada Põltsamaa veine, kultuuri ja kunstigaleriid pArt, roosiaeda ning teisi vaatamisväärsusi.

5. Sõnum suveks? 

Suvi on lühike, ärge unustage niisama puhata. Aga üks soovitus siiski: 26. augustil tasub sammud seada Põltsamaa Lossihoovi, kus toimub suurejooneline Katré Moeshow. Täpsem info: https://fb.me/e/2avjQOtCK

Lisainfo: 
Katre Arula Meistrikoda
+372 5513147
www.katrearula.com
www.facebook.com/KatreArulaMeistrikoda
www.instagram.com/katre_arula_meistrikoda
www.etsy.com/shop/KatreArulaDesign

Katre Arula
Katre Meistrikoda
Katré 3in1 kott ADELE
Katre Arula kollektsioon ” NEW . UUS ” 2021

Fotod: Erakogu