Kevadel avatakse Kuningamäel uus välijõusaal ja footgolfi rada!

Saame tuttavaks – kes on need ägedad turismiinimesed, kes Põltsamaa põnevaks muudavad? Sel hooajal toome teieni lühiintervjuud Põltsamaa turismitegijatega, kes räägivad oma paiga erilisusest ja tulevikuplaanidest!

Täna intervjueerisime Kuningamäe Spordi- ja Vabaajakeskuse eestvedajat Indrek Eensalu. 

1. Milline on ettevõtmise ajalugu? Kuidas jõudsite siia, kus olete täna?

Ettevõtmise ajalugu ulatab tegelikult 90-ndate keskpaika, kui kohalikud Kuno Ämarik, Sven Viks ja Märt Vaasna alustasid Kuningamäe ala korrastamisega ja jooksuraja ettevalmistamisega. Kui talvel lund oli, siis tegid puraaniga ka juba suusarada. Suusamäe alustamise au on Ain Valul ja Toivo Tõnsonil. Kuningamäge rajatakse siiamaani, kõrgus on peaaegu saavutatud, aga nõlvade suundadesse läheb materjali ikka veel vaja.  Kaks aastat tagasi tegime õppenõlva lastele, kus nad saavad harjutada, aga põhinõlvadega läheb veel aega. Tahaks küll järgmisel aastal ühe nõlva veel juurde saada, aga see kõik oleneb sellest, kui palju materjali mäe peale saame. 

Mina jõudsin Kuningamäe juurde nii, et käisime autotäie lastega Viljandis ja Saarepeedil suusatrennis. Mingil hetkel läks treener seal ära pensionile ja kolis üldse Viljandist ära; siis oli variant, kas käime Viljandis edasi või ehk hakkame kodulinnas kohapeal trenne tegema. 2013. aastal asutasime siis oma spordiklubi, otsisime siia treenereid ja nii ta hakkas minema. Sellest ajast saadik me siin toimetame, on välja kujunenud juhtgrupp, kes on koondunud Kuningamäe Spordiklubi alla. Suuresti peame tänama Põltsamaa valda, kes oli asjast huvitatud ja toetas ka esimese rajamasina ostmist. 

2. Millisena näete spordi- ja vabaajakeskust 5 aasta pärast? 

Näen, et Kuningamägi on Kesk-Eesti keskus, kus saab aastaringselt erinevaid alasid harrastada ja aega veeta. Tulevikule mõeldes on mäe teema peamine – tahaks selle saada suuremas osas valmis, et üks hetk saaks ka sinna suviseid alasid juurde teha. Oluline on ka see, et esteetiline välimus kõigil asjadel paraneb. Loodan küll, et sellest saab vabaajakeskus, kus saab sportida ja vaba aega veeta – teist sellist Kesk- Eestis, 50 km raadiuses ei ole.

3. Kõige ägedam või siiram tagasiside/olukord, mis kunagi töös on ette tulnud?

Üldiselt, kui iga päev mäele lähen, siis kõik radade kasutajad kiidavad ja tänavad raja tegemise ja hooldamise eest.
Lisaks, meil on iga 4 aasta tagant (ehk Olümpia aastal) “Tibud ja  tipud” võistlus, kuhu tulevad kokku Eesti tipud ja meie väikesed tibud/suusatajad. Nemad siis võistlevad paaris, selline teatevõistlus. Sellel aastal Martin Himma küsis Hanna- Brita käest, et miks teda (Martinit) tänavu aasta sinna võistlusele ei kutsutud, et kas ta nii kehvaks jäänud? 😀  Tundub, et tippudele see võistlus meeldib ja nad on väga õnnelikud, et saavad lastega koos võistelda. Selgitasime siis, et see võitlus igal aasta ei toimu, ainult Olümpia aastatel. 

4. Mis teeb Sinu jaoks Põltsamaa põnevaks? 

Ma võin vahepela käia suures linnas ja suurtes keskustes, aga ma ei ole see inimene, kes tahaks seal elada. Mulle meeldib, et Põltsamaal ei pea tormama. Kuigi, tormad siin ka, aga keskustes on ikkagi see teistmoodi. Ja kui hakkab igav, siis tuleb ise korraldada asju. See teebki elu  siin põnevaks, et ise korraldad üritusi ja naudid nii nende tegemist kui rõõmsaid osalejaid!

5. Sõnum suveks? 

Ilusat sooja suve oleks vaja! Sündmusterohket suve! Meil juba kevadel on nii palju üritusi tulemas, inimesed tulge ja võtke osa! 
Kevadel avame terviserajal uue jõusaali ja footgolfi võimaluse! 

Lisainfo:
Indrek Eensalu
+372 505 0986
indrek@kamari.ee
Facebook:  Kuningamäe Terviserada
Instagram:  Kuningamäe Terviserada

 

Indrek Eensalu
Kuningamägi talvel
Lumekahurid töös
Kuningamäe suusarajad

Fotod: Visit Estonia x Magnus Heinmets, erakogu