Hakkame liigutama! Millised on Põltsamaa õuesliikumise võimalused?

Aasta 2023 on kuulutatud liikumisaastaks – see on algatus, mille eesmärk on edendada füüsilist aktiivsust ja tervislikke eluviise. Erinevad riigid ja piirkonnad korraldavad selle raames erinevaid üritusi ja kampaaniaid, et julgustada inimesi rohkem liikuma ja sporti tegema. Põltsamaa on väike ja hubane piirkond, kus on mitmeid võimalusi liikumiseks! Nüüd, kevade tulekuga, on hea aeg Põltsamaa valla vahvad liikumisvõimalused meelde tuletada!

Kevadpäike innustab kõndima ja jooksma

Põltsamaa linn on piisavalt väike, et seda saaks mugavalt jalgsi läbida, kas siis kõndides või joostes. Õuesliikujate lemmikuks on kujunenud Kuningamäe terviserada, mis pakub jooksjatele, kõndijatele ja ratturitele kolme tähistatud rada: 1,1; 1,5 ja 5,2 km matkarada. Terviserajal asub ka 18 korviga discgolfi rada, mis paneb nii mõnegi edasijõudnud mängija proovile. 
Kuna Põltsamaa on tuntud kui sildade linn,  siis miks mitte kõik sillad omal käel üles otsida? Eesti turismiportaalist Puhka Eestis leiab sildade tuuri, mida saab läbida nii jalgsi kui ka rattaga. Sildade tuur on läbitav aastaringselt ning koonab kokku kõik 19 Põltsamaa silda. Näidistuuri distants on 3,6 km, kuid igaüks võib sildade külastusjärjekorra ise valida. Tasuta sildade kaardi saad endaga kaasa haarata Põltsamaa lossi infopunktist (avatud E-L kl 10-17).  

Linnakeskusest eemal, Puurmani külje all, ootab loodusesõpru 6,8 km pikkune Kirna matkarada. Rajalt võib leida nii vaatetorni, rippsilla, metssigade ning kobraste tegevusjälgi kui ka kuulda Kaitseliidu laskeharjutuste püssipauke, sest lähedale jääb Kaitseliidu Õppekeskus. 

Jalrattaga Põltsamaad avastama

Kevade tulek on suureks rõõmuks kõigile jalgratturitele. Et sõit mugavalt kulgeks, külasta hooaja alguses Põltsamaa Jalgrattakeskust – siit saad rattale kvaliteetselt hoolduse või, miks mitte, täiesti uue sõiduvahendi! 

Avasta jalgrattaga Põltsamaa ümbruses asuvad väiksemaid külasid, mis pakuvad kauneid maastikke ja rahulikku keskkonda. Näiteks, sõida mööda kergliiklusteed Pajusisse või võta suund Võhmanõmme külasse, kus asub K. A. Hermanni sünnikoht. Siin piirkonnas asub ka Kalevipoja rattarada (135 km), mis teeb ringi peale tervele vallale ja on nii mitmelgi lõigul inspireeritud 2016. a  Roheliste Rattaretke marsruudist Põltsamaal. 

Jõgi kutsub kaasa kulgema

Põltsamaa jõgi (135 km) on pikkuselt Eesti kolmas jõgi, pakkudes rohkelt sportlikke tegevusi vee peal. Ebru matkad, Eneli-X OÜ, FreeStart Matka- ja Spordiklubi ja Meelelahutus jõel on need  Põltsamaa vallas tegutsevad ettevõtted, kes pakuvad kanuumatkasid. Võta kokku sõbrad või pere ja avasta Põltsamaad hoopis teise nurga alt!

Sel suvel tähistab oma 10. juubelit kõigi veesõprade suurüritus – Põltsamaa Jõemaraton! 17. juunil toimuv veematk võimaldab osalejal valida kahe distantsi vahel – 20 või 71 km – ning läbida see mistahes ilma mootorita liikuval alusel. Pane end kirja ja alusta valmistumist juba täna!

Kamari järvel aga stradib peatselt oma 4. suvehoojaga WPark, kus põhitegevuseks on veelauaga sõitmine. Lisaks saab end proovile panna batuudilinnakus ja uuel seiklusrajal.

Hakkame liigutama! 

Hoia kohalikel liikumisuudistel silm peal siin:

Rippsild Põltsamaal
Kirna matkaraja vaatetorn
Discgolfi rada Kuningamäel
Perekond Poolast jalgratastel Põltsamaad avastamas
Kanuumatkad Põltsamaa jõel

Fotod: Magnus Heinmets x Visit Estonia, Liina Laurikainen-Päri, Teele Kaeramaa, erakogu