Eesti turismifirmad tutvusid Põltsamaaga

6. novembril külastas Jõgevamaad Eesti Turismifirmade Liit (ETFL), et tutvuda siinsete turismitoodete ja -teenustega. Muuhulgas käidi Põltsamaal, kus peatused tehti Kamaris, Põltsamaa lossis ja Pajusis.

ETFL liikmed võtavad tihti ette ringreise, et saada parem ülevaade uutest turismivõimalustest üle Eesti. Ringreiside planeerimisel tehakse väga head koostööd maakondlike turismiedendajatega. Külaskäigul nähtud atraktiivseimad tooted-teenused leiavad oma koha turismifirmade poolt pakutavates reisipakettides, seega on taoline külastus turismiteenusepakkujate poolt väga oodatud.

Põltsamaal tutvus ETFL reisiseltskond esmalt Kamari veelauakeskuse arendusega. Põltsamaa Vallavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Kristi Klaos andis ülevaate, mis etapis on keskuse ehitus täna ning milliseid teenuseid on külastajatel lähiajal oodata.

Edasi liikus seltskond Põltsamaa lossikompleksi, kus ootas ees viie veini degustatsioon Põltsamaa veinikeldris. Samas andis perenaine Marge Manni ülevaate kohalikust veinitootmisest. Külastamata ei jäänud ka Katre Arula Meistrikoda – käsitööpood, kus mitu kaunist toodet leidsid omale koheselt uued omanikud.

Lossi ajalugu ja asukaid tutvustas turismifirmadele Põltsamaa muuseumi juhataja-giid Rutt Tänav, tema oli grupile giidiks ka bussiekskursioonil Pajusi piirkonnas. Sealkandis vaatamist jagus: Pajusi mõisa ait-kuivati, Pajusi külalistemaja, Kütimäe kalmistu ja Rutikvere meierei. Kõigist tehtud arendustest oli kohapeal rääkimas Lembit Paal.

Reisiseltskonnale jättis Pajusi piirkond sügava mulje. Kõrgelt hinnati tööd, mis on Lembitu eestvedamisel tehtud ning ühtlasi saadi kinnitust, et ka väikeses kohas on mitmekesine turismiteenuste pakkumine täiesti olemas.

ETFL projektijuht Tiiu Vilbrant märkis ringreisile tagasi vaadates, et Kamari veelauakeskuse arendus saab kindlasti olema midagi uudset meie turismipiirkonnas: “Usun, et see paik saab lemmikkohaks nii sise- kui ka välisturistile, kes otsib seiklust oma puhkusel.” Ta lisab: “Me teame Põltsamaad kui Veinipealinna, aga usun, et vähesed on kuulnud sellest, et omal ajal oli Põltsamaa tuntud eelkõige just puudritehase toodangu poolest. Ja kultuur, seda kumab Põltsamaa piirkonnas läbi pea kõigis vaatamisväärsustes.”

ETFL on 1990. a loodud turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, kus põhiliikmeteks on Eesti reisibürood ja -korraldajad. ETFL ringkäiku Jõgevamaal koordineeris SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus.

Suur tänu kõigile külalistele ja korraldajatele-vastuvõtjatele!

Teele Kaeramaa
Turismispetsialist
Põltsamaa Muuseum ja Turismiinfopunkt