Carl Schmidti maja – väikelinna restoran, kus on einestanud Eesti Vabariigi President

Saame tuttavaks – kes on need ägedad turismiinimesed, kes Põltsamaa põnevaks muudavad? Sel hooajal toome teieni lühiintervjuud Põltsamaa turismitegijatega, kes räägivad oma paiga erilisusest ja tulevikuplaanidest!

Seekord intervjueerisime Carl Schmidti maja naisi – Ülle Saksniit ja Liis Päivil.

1. Milline on ettevõtte ajalugu? Kuidas jõudsite siia, kus olete täna?

Ülle: Meie alustasime 29. märtsil 1993. aastal, väikese rõiva- ja jalatsikauplusega äärelinnas. Kaupluse nimeks sai “Pelle.” Sealt edasi liikusime aasta hiljem kesklinna, kus võitsime rendikonkursi Soomes elava Ivar Lillaku majas ja soovisime rajada kahekorruselist kaubamaja. Hoone tuli kõigepealt varemetest üles ehitada, sest alles olid vaid müürid ja katus.

Liis: Minu teekond tagasi Põltsamaale ja CS majja sai ka tegelikult alguse samuti Üllest ja tema utsitamisest. Olin juba peale põhikooli läinud mujale gümnaasiumisse õppima, seejärel Tallinna ülikooli ja peale ülikooliaastaid läksin otse Soome, kus elasin veidi üle 10 aasta. Kuna Ülle omale 2016. aasta kevadel majutuse poolele abilist otsis ja minul just Soomes oli selline otsustamiste aeg (kuidas ja mis edasi), siis otsustasingi hoopis vanasse kodulinna tagasi kolida ja siinset elu proovida. Siiani ei kahetse! 🙂 Alguses töötasin majutuse administraatorina, seejärel ka osaliselt resto poole peal teenindajana. Eelmise aasta novembrist jõudis asi nii kaugele, et saime (koos venna Pellega) pakkumise resto pool ise üle võtta, seega siin ma nüüd olen – värske ettevõtja, kes üritab iga hinna eest restoäris ellu jääda :). See tähendab, et töötan hetkel nii majutuse adminnina, resto teenindajana, vajadusel ka abikokana ja siis veel lisaks kõik juhtimisega seonduv, et resto töötaks ja toimiks. 

2. Millisena näete Carl Schmidti maja 5 aasta pärast? 

Ülle: Enda kohta 5 aasta pärast näeme ikkagi Põltsamaa kesklinnas külalistemajana tegutsemas, sest praegu on saanud 5 toast 24 tuba. Maksimumkülastajaid on olnud siin majutuses 80. Restoranis on 120 kohta, pubis kuskil 70-80 kohta. Me ikkagi arendame oma maju ja näeme ennast turisimiettevõtjatena. 

Liis: Viie aasta pärast loodan, et oleme ikka endiselt elujõulised ja tegevad. Loomulikult sooviks, et oleks palju kliente ja suudaksime iga aastaga midagi rohkemat ja vägevamat Põltsamaa rahvale toitlustuse maastikul pakkuda. Kui ei ole piisavalt kliente, siis on ka meil raske paremuse poole püüelda/areneda. 

3. Kõige ägedam või siiram tagasiside/olukord, mis kunagi töös on ette tulnud?

Ülle: Hetkel kohe ei tule meelde, aga koerteomanikud on alati teretulnud ja nunnutavad siin oma toredate koerakestega. Peolised, kes siia on ööseks jäänud, on kiitnud toredaid õhtuid. Kuulus konjakipidu, kus on glamuursed tärnikonjakid ja presentantsioon Kaido Laanetilt, kes on ise 15 aastat töötanud Prantsusmaal. Selliste eriliste isikutega kokkusaamis õhtud on inimestele meelde jäänud.

Liis: Kõige ägedam olukord ei tulegi kohe niimoodi kiiruga meelde. Aga väga tore on olnud näiteks see, kui oled mõnda klienti teenindades olnud ebakindel oma majas pakutava toidu suhtes, aga siis öeldakse, et pole varem nii head kaua küpsetatud jänest saanud! Äge on olnud nii mõnegi Eestis tuntud näoga tutvuda, nendega pikalt vestelda ja nende seiklusi ja jutte kuulata :). Ja loomulikult presidendi külaskäigud on eredalt meeles. Kõik tundub siis justkui filmis: relvastatud ülikondades turvamehed, mustad autod maja ette sõitmas ja loomulikult kohtumine presidendi endaga. 

4. Mis teeb Sinu jaoks Põltsamaa põnevaks? 

Ülle: Suvel on meil kohti, kuhu minna: meie külalistemaja läheduses on spordiväljakud ja jõe ääres saab käia ja loomulikult WParki sõita.

Liis: Minu jaoks teebki Põltsamaa põnevaks minu töö. Iga päev kohtun uute, huvitavate ja toredate inimestega üle kogu maailma. Lisaks sellele ongi Põltsamaal tõesti põnev, meil on superhead kohad vaba aja veetmiseks nii talvel kui ka suvel (Kuningamäe terviserada, Adavere uisurada, Wpark, Lossihoov + kontserdid, Kultuurikeskus). Tegevust  leidub alati, kui vaid ise tahta ja aega leida. 

5. Sõnum suveks? 

Ülle: Kui Tallinn, Tartu, Pärnu või Narva tüütab ära, siis tulge külastage väikeseid kohti ja meie võtame teid alati hästi vastu! Kutsume suveüritustele lossihoovi või siis mujale ümberolevatesse küladesse.

Liis: Eelkõige ootan suvel ilusaid päikselisi ilmu, siis on kõigil tuju parem ja rahvast (potentsiaalseid kliente) liigub ka rohkem ringi. Ja et ikka Põltsamaa enda rahvas leiaks tee meie majja! Ootame teid! Samuti ootan, et ka endal  oleks aega veidi puhata ja kõike seda, mida Põltsamaa pakub, nautida! 🙂

Lisainfo:

Carl Schmidti maja
Kesk 4, Põltsamaa, 48105
(+372) 5884 4838
csmajaresto@gmail.com
www.csmaja.eu

Ülle Saksniit ja Liis Päivil
Tähista oma sündmust CS maja restoranis!
Peoõhtud koos vahvate külalistega!
Mmmm… maitsvad hommikusöögid!

Fotod: Erakogu