Kas Sina teadsid, et Eesti pikim kirikuvaip on kootud Põltsamaal?

Saame tuttavaks – kes on need ägedad turismiinimesed, kes Põltsamaa põnevaks muudavad? Sel hooajal toome teieni lühiintervjuud Põltsamaa turismitegijatega, kes räägivad oma paiga erilisusest ja tulevikuplaanidest!

Täna tegime juttu Põltsamaa lossihoovis asuva Kersti Kangrukoja perenaisega. Oma tegemisi tutvustab Kersti Pook. 

1. Milline on ettevõtte ajalugu? Kuidas jõudsid siia, kus oled täna?

Olen Käsitöömeister, kes on Põltsamaa Lossihoovis tegutsenud juba 2009. aastast. Olen Lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, rahvusliku tekstiili eriala. Käsikangastelgedel olen kudunud tänaseks 23 aastat. Tänaseks on Kangrukoda ühe meistri avatud töökoda, kes tegeleb käsikangastelgedel kangaste kudumisega. Kangrukojas on müügil meistri poolt disainitud ja valmistatud tooted, mis on autori ainulaadne looming. Kahte ühesugust toodet ei leidu, kui just ei telli.

Minu Tootesari “Murd” kannab Tunnustatud Eesti Käsitöö märki. Tootegruppi kuuluvad linikud, padjad, käekotid, sõbad ja sallid. Veel leidub müügiosas erilisi põrandavaipu ja ehtsast lambavillast õlasalle. Olen kudunud pikima kirikuvaiba käsitelgedel. Hetkel valmivad kolm altariastme vaipa EELK Põltsamaa Niguliste kirikusse. Kangruna võtan vastu väljakutseid, mis inspireerivad ja panevad mõttetegevuse proovile. Aitan kangakudumise huvilisi “sisse astuda” sellesse toredasse maailma. Teen kangakudumise koolitusi ja õpikodasid nii lastele kui täiskasvanuile. Kangrukoda on alati avatud, kui oled oma tulekust teada andnud! 🙂

2. Millisena näed Kangrukoda 5 aasta pärast? 

Tõenäoliselt tegelen kangastelgedel kudumisega ja õpetamisega huvilistele ning arendan Eesti kangakudumismaastikku. 

3. Kõige ägedam või siiram tagasiside/olukord, mis kunagi töös on ette tulnud?

Kõige siiramad tagasisidestajad on lapsed. Meele teeb rõõmsaks kui nad oma  vanematele sosistavad, et nad tahaksid kangastelgedel veel, veel ja veel kududa! Kangakudumine on tore, lapsed näevad oma töö tulemust kohe.

4. Mis teeb Sinu jaoks Põltsamaa põnevaks? 

Põltsamaal on 
Põnev, sest siin on
Põnevad inimesed, kes teevad selle koha 
Põnevaks!

5. Sõnum suveks? 

Suvi on lühike, võta sellest parim!

Lisainfo:
Kersti Kangrukoda
Lossi 1, 48103 Põltsamaa linn, Põltsamaa vald
+372 515 6980
kerstipook@gmail.com
Koduleht: puuhabe.weebly.com
Facebook: Puuhabe OÜ
Instagram: Puuhabe OÜ

Kersti Pook, Kangrukoja perenaine
Tooted Kersti Kangrukojas

Fotod: Erakogu