Kas Sina teadsid, et Kuningamäel asub Eesti esimene võistluskardirada?

Saame tuttavaks – kes on need ägedad turismiinimesed, kes Põltsamaa põnevaks muudavad? Sel hooajal toome teieni lühiintervjuud Põltsamaa turismitegijatega, kes räägivad oma paiga erilisusest ja tulevikuplaanidest! 🙂

Esimeseks intervjueeritavaks on Kaspar Kallasmaa, kes on Kuningamäe Kardikeskuse juhatuse liige.

1. Milline on ettevõtte ajalugu? Kuidas jõudsid siia, kus oled täna?

Kuningamäe Kardikeskuse ajalugu hakkab pihta 1981. aastast, kui Peeter Kallasmaa hakkas Saduküla põhikoolis vedama tehnikaringi. Sealt sai alguse meie perekonna põlvkonnast põlvkonda kestnud kirg Kardispordi vastu. Kuningamäe kardirada ehitati küll 1962, kuid pärast Eesti taasiseseisvumist jäi kardirada ilma haldajata. 1994. aastal loodi Peetri poolt ühing ja ühingu põhieesmärgiks sai kardiraja baasil Kuningamäe kultuuri-, spordi- ja turismikeskuse väljaarendamine. Alates 2022. aastast juhatavad MTÜ Kuningamäe Kardikeskust Kaspar ja Toomas Kallasmaa. Kuningamäe kardirada tähistas 2022. aastal oma 60. sünnipäeva, olles esimene võistluskardirada Nõukogude liidus ja Eestis. Meie MTÜ on kardirada hallanud tänaseks viimased 30 aastat.

2. Millisena näed kardikeskust 5 aasta pärast? 

Näeme ennast 5 aasta pärast kui üht Kardispordi ja Supermoto spordi arengut juhtivat keskust. Loodetavasti ka suurte regionaalsete või rahvusvaheliste võistluste läbiviimise paigana. Samuti näeme oma visioonis, et meie elamuste kompleks pakub rohkem võimalusi kõigile mitte-sportlastele: alates aktiivsest meelelahutusest kuni ürituste läbiviimise/korraldamiseni.

3. Kõige ägedam või siiram tagasiside/olukord, mis kunagi töös on ette tulnud?

Kindlasti toon välja kõigi Kuningamäe 12h kestvussõidu võistlejate emotsioonid ja laekunud tagasiside – neid soojasid sõnu ja tugevaid käepigistusi on meeletult palju. 12h jooksul oleme näinud väga palju võidusõidu situatsioone (isegi F1 näib nende sõitjate kõrval nagu amatöör võidusõit), läbi elanud nii positiivseid kui negatiivseid emotsioone ja läbi spordi leidnud ühise keele. Aitäh kõigile võistlejatele ja osalejatele, aitäh korraldusmeeskonna liikmetele ja kõigile toetajatele! Ilma teieta ei oleks me nii kaugele jõudnud!

4. Mis teeb Sinu jaoks Põltsamaa põnevaks? 

Põltsamaa eripära tulebki välja siis, kui väikse linna vaikne rahvas koguneb ürituse tarbeks kokku ja loob kustumatuid mälestusi. Meil ei toimu palju üritusi, kui need, mis toimuvad, on väga hästi korraldatud ja meeleolukad: alates Lossipäevast, lõpetades Kohvikutepäeva või Kuningamäe 12h kestvussõiduga. Võlu peitub kvaliteedis, mitte kvantiteedis ning Põltsamaa inimesed oskavad seda hinnata ja sinna panustada.

5. Sõnum suveks? 

Leidkem aega oma mugavustsoonist välja minemiseks ja millegi uue avastamiseks! Alati ei pea selleks minema välismaale või teise Eesti otsa, eriti kui meie enda piirkonnas on võimalusi ja tegevusi, mida pole varem järgi proovitud! Mina igatahes lähen suvel esimest korda wakeboardi proovima ja seda meie Põltsamaa WParki!

Kõik suvel karti sõitma!

Lisainfo:
Kuningamäe Kardikeskus
Kuningamäe küla, 48011 Põltsamaa vald
+372 5194 8620
info@kuningamae.ee
www.kuningamae.ee

Kaspar Kallasmaa, Kuningamäe Kardikeskuse juhatuse liige
Kuningamäe Kardikeskus
Põnev päev koos pere või sõpradega!
Elamusi täis võistlused

Fotod: Erakogu; Visit Estonia x Magnus Heinmets