“Põltsamaa – üks ägedamaid kohti Eestis!”

Möödunud nädalal, 9.-11. veebruaril, toimus Tallinnas Põhjamaade suurim turismimess Tourest. Põltsamaa osales messil esimest korda oma eraldi messiboksiga ning tutvustas huvilistele Põltsamaa Lossi ja WParki põnevaid võimalusi.

Tourest on vanim ja tähelepanuväärseim mess Baltimaades ning sai sel aastal teoks juba 30. korda. Messil on alati hea võimalus esitleda oma sihtkohta nii turismiprofessionaalidele kui reisihuvilistele ja kutsuda inimesi endale külla. Nii ka seekord! Kui keskuse peahalli olid koondunud reisibürood ja -korraldajad ning välisriikide esindused, siis “Puhka Eestis” hallis sai tutvuda kõigi Eesti sihtkohtadega, nende seas ka Põltsamaaga.

Eelnevatel aastatel on Põltsamaa Tourest messil osalenud Jõgevamaa ühispinnal, kuid seekord otsustati minna välja oma boksiga. Ikka selleks, et paremini eristuda ning tuua esile Põltsamaa põnevaid võimalusi. “Põltsamaa – üks ägedamaid kohti Eestis,” lausus üks külastaja, kui oli just ennast WPark tasakaalulaual proovile pannud. Lisaks oma tasakaalu testimisele sai Põltsamaa boksis teadmisi peagi avatavast lossikompleksist, degusteerida maitsvaid Põltsamaa veine ning osaleda loosis, kus pidi välja tooma 3 märksõna, mis koheselt Põltsamaaga seostuvad. Samuti jagati suviste tähtsündmuste, nt Lossipäeva ja Veiniöö infot ning tutvustati valda laiemalt.

Jõgi kui sümbol

Põltsamaa teeb põnevaks see, et siin on mõeldud mitmekesiselt – kõigile on midagi. “Kes soovivad rahulikumalt kulgeda, need saavad jalutada linnas, nautida Roosisaart ja külastada lossi. Aktiivsematele on võimalused WParkis ja kardirajal, seiklused linna tänavatel orienteerumismängudes, maisilabürindis ja muidugi ka talvisel Kuningamäel oma supertasemel suusaradadega.” – nii kirjeldab messikülastajatele Põltsamaad lossimuuseumi pedagoog Raina Rumvolt.

Põltsamaa Vallavara OÜ juhatuse liikme Egle Oja sõnul rõõmustasid messilised lossi kordategemise üle, kiitsid roose, samas kurvastasid veinitootmise lõpetamise üle. Palju uuriti sündmuste ja majutusvõimaluste kohta. “Mind isiklikult üllatas, kui palju seostati Põltsamaad jõega ja hinnati kõikvõimalikke lihtsasti kättesaadavaid “veeatraktsioone” nagu sillad, jõematkad, ujumisvõimalus, jõeäärsed jalutus- ja puhkealad jms,” räägib Egle. “Kogesime, et Põltsamaa on jätkuvalt populaarne sihtkoht.

Mis sinna Eesti keskele tehtud on?

WPark esindus osales messil esimest korda ning tõdeb, et mess oli lahe võimalus kohata juba tuttavaid koostööpartnereid ja kliente. “Lisaks oli see minu jaoks üllatavalt suure võimalusega mess leidmaks uusi kontakte,” sõnab WParki juhataja Joel Pärle. “Kogu näituse ala oli lai ning väga kirju, ometi leiti meid üles, käidi ja uuriti, et mis sinna Eesti keskele Põltsamaale kõike tehtud on ning kõiguti ka tasakaalulaual. Paljud küll esialgu natuke kartsid, aga kui juba teisi proovijaid ka nähti (eba)õnnestumas, siis ikkagi katsetati. Rõõmu jagus kõigile, kes väljakutse vastu võtsid. Pealtvaatajatele ka! Jagasime umbes 120-le tublimale kaasa meie teenuste kinkekaardid ja ootame kõiki aktiivpuhkushuvilisi juba õige pea külla!”

Põltsamaa Loss 12 minutiga kaardile

Messiga samal ajal toimus B2B (business to business) kohtumine, kus Eesti sihtkohad ja atraktsioonid said reisikorraldajatele üks-ühele oma tooteid ja teenuseid tutvustada. Põltsamaa esindusel oli sel üritusel 11 privaatset kohtumist ning vastavalt reeglitele oli iga partneriga aega vestleda 12 minutit. “Põltsamaa osales taolise formaadiga üritusel teist korda ning sel aastal olid kohtumised 8 Soome, 2 Hollandi ja 1 Inglismaa reisiprofessionaaliga,” räägib Põltsamaa Vallavara OÜ turismivaldkonna juht Teele Kaeramaa. “Kui kõigile olid tuttavad Eesti suurimad linnad nagu Tallinn, Tartu ja Pärnu, siis Põltsamaa oli enamike jaoks veel avastamata sihtkoht. Teati, et see asub teel Tallinnast Tartusse, kuid sissepõike olid teinud vähesed. Oma vestlustes keskendusin seekord kõige enam Põltsamaa Lossile, sest otsivad reisikorraldajad just uusi võimalusi, mida oma grupituristile pakkuda. Soome kontaktid olid Põltsamaast väga huvitatud ning üllatunud, et lossis on nii palju erinevaid võimalusi. Lisaks küsiti kohe juurde infot majutus- ja toitlustuskohtadest, kes on valmis ka suuremaid gruppe teenindama.”

Turismimessi Tourest korraldab Eesti Turismifirmade Liit (ETFL) ja seda juba aastast 1991. ETFL on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, kelle peamisteks liikmeteks on Eesti reisibürood ja reisikorraldajad. 

Vaata messi pildigaleriid Visit Põltsamaa FB-lehelt!

Lisainfo:
Teele Kaeramaa
Turismivaldkonna juht
Põltsamaa Vallavara OÜ
Tel 5817 2185
teele.kaeramaa@poltsamaa.ee

Koostaja:
Karit Kristina Kala
karitkristinak@gmail.com