Põltsamaa osales Baltimaade suurimal turismimessil

Tourest, Baltimaade suurim turismimess, toimus 8.-10. veebruaril Tallinnas Eesti Näituse messikeskuses. Juba 31. korda toimuval turismirahva suursündmusel oli taaskord esindatud ka Põltsamaa.

Põltsamaa osales messil Kesk-Eesti stendis, kus ühiselt olid end esitlemas: Põltsamaa, Järvamaa, Viljandi, Soomaa ja Mulgimaa. Iga piirkond tutvustas resihuvilistele oma puhkevõimalusi, kutsus osalema loosis või muus aktiivses tegevuses. Põltsamaa infolauas olid sihtkohta turundamas Põltsamaa lossi, restoran Oberpahleni ja WParki esindajad. Külastajad said end proovile panna WPark tasakaalulaual, osaleda Põltsamaa lossi teemalises küsitluses, soetada superhinnaga messipakkumise ning tutvuda valla põnevate puhkevõimalustega.

Põltsamaa loss on imeline

Kõige enam tunti messil huvi uuenenud Põltsamaa lossikompleksi vastu. Need, kes olid juba käinud, andsid positiivset tagasisidet. „Käisin möödunud suvel ja Põltsamaa loss on imeline,“ õhkas üks messikülastaja. Kes veel polnud külla jõudnud, see oli siiski kursis, et lossikompleks on läbinud suure uuenduse ning saanud mitmeid auhindu. „Oli tunda, et tehtud arendusega on loss saanud arvestatavaks turismiobjektiks teiste turismiatraktsioonide kõrval,“ sõnab Põltsamaa Vallavara OÜ juhatuse liige Egle Oja.

Kolmel messipäeval ning messijärgsel pühapäeval oli kõigil huvilistel võimalus soetada messipakkumine, mis sisaldas 2-käigulist einet lossirestos Oberpahlen ja lossitorni või muuseumi külastamist. Superhinnaga külastuselamust, kus ostja võitis -40% tavahinnast, müüdi neil päevil 140 tk. Tegemist oli Põltsamaa esimese messipakkumisega läbi aastate ning selle müük oli väga edukas.

Ühtlasi soovisime messil teada saada, millega seostub tavakülastajatele Põltsamaa loss. Selleks viisime läbi küsitluse, kus palusime inimestel kirja panna esimese märksõna, mis lossiga meelde tuleb. Viis kõige enam mainitud märksõna olid: 1) Põltsamaa veinid, 2) uuendatud (loss), 3) lossitorn ja kaunid vaated, 4) veinikelder, 5) roosid. Lisaks toodi esile veel jõgi, lapsepõlv ja isikutest Herbert Kuurme. Kõigi vastanute vahel, keda oli kokku 204 in, läksid loosi auhinnad.

Reisikorraldajaid paelusid degusteerimispaketid

Messiga paralleelselt toimus neljapäeval B2B (business to business) kohtumine, kus Eesti sihtkohad ja atraktsioonid said reisikorraldajatele oma tooteid ja teenuseid otse tutvustada. Põltsamaa lossi esindajana olin sel üritusel samuti kohal – toimus 10 privaatset kohtumist ning vastavalt reeglitele oli iga partneriga aega vestleda 12 minutit. Lossi infost olid huvitumas 5 Soome, 2 Taani, 1 Belgia, 1 Saksamaa ja 1 Šveitsi reisikorraldaja. Kui Soome turismiproffidele oli Põltsamaa juba tuttav koht, siis teistele tuli esialgu kaardi abil tutvustada, kus Eesti osas linnake üldse asub. Välispartnereid huvitasid enim tegevused lossis, sh giidituurid, toitlustamine ja eriti degusteerimispaketid.

Kesk-Eesti ühist messileminekut vedas eest Kesk-Eesti turismiarendusorganisatsioon. Turismimessi Tourest korraldab Eesti Turismifirmade Liit (ETFL)  aastast 1991. ETFL on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, kelle peamisteks liikmeteks on Eesti reisibürood ja reisikorraldajad.

Põltsamaa Lossi esindus.
Proovilepanek WPark tasakaalulaual