TOP 4 – põnevad talvised tegevused

1. Kuningamäe suusarajad

Kuningamäe, Põltsamaa vald
+372 505 0986
www.terviserajad.ee

Suusahooajal on kasutamiseks valgustatud 1,5 km pikkune rada, mis on suusatajate seas saanud väga populaarseks. Rada on valgustatud kuni kella 21.00. Suusaradade pikkused: 1,5; 2,6; 5,7 km.
Hoia end raja infoga kursis Kuningamäe terviseraja FB-lehel!


2. Adavere uisurada

Tallinna mnt 3, Adavere alevik, 48001 Põltsamaa vald
+372 523 5305
anar.treiman@mail.ee

Adaveres asub hetkel Eesti ainuke uisuovaal, kus on võimalik harrastada kiiruisutamist. Uisuovaal (250 m) on rajatud kooli staadionile, rada on 10 m lai ning valgustatud. Talvel toimib uiskude laenutus. Siin rajal on oma sportlasteed alustanud Eesti kiiruisutajad Saskia Alusalu ja Marten Liiv.
Hoia end infoga kursis Adavere Uisuraja FB-lehel!


3. Põltsamaa loss

Lossi 1, 48103 Põltsamaa linn, Põltsamaa vald
+372 522 2584
loss@poltsamaa.ee
www.poltsamaaloss.ee

1272. aastal rajatud kivilinnuses tegutsevad tänapäeval mitmed põnevad asutused. Talvel ootab Sind külla Põltsamaa Muuseum, mis tutvustab nii lossi kui piirkonna ajalugu. Samast saab osta ka jõulukingitusi – Põltsamaa teemalisi suveniire. Ettehelistamisel on avatud ka Katre Meistrikoda, Kersti Kangrukoda ja Põltsamaa Käsitööseltsi Värkstuba – kõigist neist leiab vahvaid asju jõuluvana kingikotti. Kui meister juhtub kohapela tööd tegema, võid julgesti sisse astuda. 21. detsembril saab lossihoovis näha kunstikooli jõulueelset tuleinstallatsiooni, samas on avatud savikoda ja kunstikeskus ning Kesk-Eesti kunstigalerii pART. Talvisel ajal toimub kirikus rohkelt kontserte, vaata ajakava siit ning hoia end info ka kursis ka Põltsamaa lossi FB-lehel!


4. Jalutuskäik – Põltsamaa 18 silda

Väikelinnas Põltsamaal on kokku 18 silda, mis ületavad Põltsamaa jõge, ühendavad kaldaid jõesaartega või kulgevad üle vallikraavi. Võta ette üks talvine jalutiuskäik ja leia üles kõik sillad. Vaata ka sildade asukohti kaardil!