Põltsamaa on põnev – TOP 4 külastuspaika talvel!

Kesk-Eesti risteedel asub vaikne ja armas linnake – Põltsamaa. Siia on kõigil lihtne tulla – poolteist tundi sõitu Tallinnast, Pärnust ja Rakverest ning alla tunni Tartust ja Viljandist. Talve tulekuga saab linna südamest ja lossist imeline jõuluala ning algavad mõnusad talvetegevused – suusatamine Kuningamäel ja uisutamine Adavere uisurajal.

Lumekuningriik Põltsamaa Lossis

Juba mitmendat aastat järjest saab Põltsamaa Lossist talveajaks Lumekuningriik – hoovist leiab vahvaid atraktsioone ja mänge lastele, fotonurga, kaunistatud õueala ja õdusa kohviku. Kahel jõulukuu laupäeval, 9. ja 16. detsembril, võtab lapsi vastu jõuluvana, toimuvad töötoad, õnnetina valamine ja kultuuriprogramm. Pääs Lumekuningriigi alale on kõigile huvilistele tasuta!

Põltsamaa Lossis juba uudistamist jagub, sest 2023. aasta suvel avati siin korrastatud külastuskeskus – väravahoones asub lossi ajalugu tutvustav uus muuseum ning külastajatele on üle 80 aasta taas avatud konvendihoone – pääs lossitorn ja keldritesse. Lisaks pakub häid maitseid uus lossirestoran Oberpahlen, külla ootavad käsitöömeistrid ning avatud on näitustegaleriid.

Avatud: 9. ja 16.12 kl 15-18
Muul ajal võimalik ala iseseisvalt külastada T-P kl 10-18
Sissepääs: Tasuta
Töötoad ja õnnetina valamine – 2-3 eurot.


Foto: Erakogu
Foto: Erakogu


Kuningamäe suusarajad – Kesk-Eesti parimad!

Suusahooajal on Põltsamaa külje all Kuningamäel avatud 1,5 km pikkune valgustatud rada, mis on suusatajate seas saanud väga populaarseks. Rada on valgustatud kuni kella 22.00. Heade olude korral on olemas nii klassika- kui vabastiilis rajad. Kasutatakse nii looduslikku kui kuntslund, toimub kvaliteetne ja järjepidev rajahooldus. Kuningamäel on valik erineva pikkusega suusaradasid: 1,1; 1,5; 2,5; 3 km ning 5,2 km matkarada. Arvukad külastajad lähemalt ja kaugemalt kiidavad: “Need on Kesk-Eesti parimad suusarajad!”.

Foto: Marko Uusküla

Foto: Taniel Eensalu
Foto: Vaike Niklus

Adavere uisurada – siit algab teekond Olümpiale

Adaveres, kohe Tallinn-Tartu mnt ääres 120. kilomeetril, asub hetkel Eesti ainuke uisuovaal, kus on võimalik harrastada kiiruisutamist. Uisuovaal (250 m) on rajatud kooli staadionile, rada on 10 m lai ning valgustatud. Talvel toimib uiskude laenutus. Valikus on nii meeste-, naiste- kui ka kiiruiske ning numbrid varieeruvad laste omadest kuni 45-ni. Tule vali omale sobivad uisud jalga ning sõit jääl võib alata! Loomulikult saab jääd nautima tulla ka oma uiskudega.

Siin rajal on oma sportlasteed alustanud Eesti kiiruisutajad Saskia Alusalu ja Marten Liiv. Kas Sina võiksid olla järgmine, kes Adaverest Olümpiale liugleb?

Foto: Laura Lants

Foto: Raimo Metsamärt
Foto: Adavere Uisurada

Lumeroosiline keskväljak

Kui suveperioodil õhkab keskväljak – Põltsamaa Roosisaar – lilleilust, siis talveperioodil saab siia paika valla jõulukuusk. Väljak täitub armsate jõulutuledega ning sillakestel avaneb karge vaade Põltsamaa jõele ja ümbruskonnale. Kas teadsid, et Põltsamaal on kokku suisa 19 silda? Need ületavad jõge, ühendavad kaldaid jõesaartega või kulgevad üle vallikraavi. Keskväljakul ringi liikudes näed ära suure osa Põltsamaa sildadest. Kui soovid kõik sillad omal käel üles otsida, siis tasuta kaardi saada kaasa võtta Põltsamaa lossiinfopunktis või jälgida virtuaalset kaarti siit!

Oma mõnusa atmosfääri tõttu on Roosisaar ka talviti fotograafide meelispaik – siin saad jäädvustada imelised jõulufotod pere või sõpradega!

Foto: Erakogu
Foto: Erakogu
Foto: Erakogu
Foto: Erakogu

#visitpoltsamaa
#põltsamaaonpõnev