Põltsamaa on põnev – TOP 6 külastuspaika talvel!

Põltsamaa pakub põnevaid tegevusi nii kultuuri- kui loodushuvilisele, aga ka aktiivsele puhkajale.
Siit leiad 6 kohta, mida soovitame Põltsamaale tulles talvel kindlasti külastada!
Suusata, uisuta ning naudi kauneid sildu ja mõisahooneid värskes õhus!
Põltsamaa on põnev! 🙂

Põltsamaa loss

Lossi 1, Põltsamaa linn
www.poltsamaaloss.ee

Avatud on losimuuseum ja suveniiripood. Osta infopunktist kaasa maitsev kakao ja tule naudi talve! Hoovis käivad küll laiaulatuslikud ehitustööd, kuid sisse pääseb ikka – loodeväravast või peaväravast.

Muuseum avatud
E-L kl 10-17

Kuningamäe suusarajad

Kuningamäe, Põltsamaa vald
www.facebook.com/kuningamae
www.kuningamagi.ee

Valgustatud suusarajad ja kelgumägi lastele. Kuningamäe on kindlasti üks talisportlaste lemmikpaiku Kesk-Eestis! Jälgi raja infot ja seisukorda FB-lehelt, mäenõlva piletiinfo leiad siit!

 

Adavere Uisurada

Tallinna mnt 3, Adavere alevik, Põltsamaa vald
www.facebook.com/adavere

Eesti ainuke uisuovaal, kus on võimalik harrastada kiiruisutamist. Uisuovaal (250 m) on rajatud kooli staadionile, rada on 10 m lai ning valgustatud. Talvel toimib uiskude laenutus. Jälgi raja infot ja seisukorda FB-lehelt.

Uisurada avatud:
E-N kl 16-20, R kl 15-21, L kl 12-20, P kl 13-18

Põltsamaa 19 silda

Põltsamaa linn
Kaart

Põltsamaa on tuntud kui sildade linn! Siin on kokku 19 silda, mis ületavad Põltsamaa jõge, ühendavad kaldaid jõesaartega või kulgevad üle vallikraavi. Hea vaade jõele ja mitmetele sildadele avaneb linna südames asuvalt Roosisaarelt. Tule võta lossihoovi infopunktist tasuta sildade kaart ja leia kõik sillad üles!

Puurmani mõis ja park

Tartu mnt 1, Puurmani alevik, Põltsamaa vald
www.puurmani.edu.ee

Suurejooneline neo-renessanss stiilis valge peahoonega mõisaansambel ehitati G. J. von Manteuffeli ajal 1881. aastal. 1918. a moodustas Julius Kuperjanov Puurmani lossis partisanide pataljoni. Täna tegutseb hoones Puurmani Mõisakool.

Pajusi mõisakompleks

Pajusi küla, Põltsamaa vald
www.pajusimois.ee

Vaata ja naudi! Pajusi mõisa hooned on kenasti korda tehtud ning kutsuvad uudistama! Leiad eest Bibikovi kultuuriaida, Katariina külalistemaja, Morisoni Sepi- ja Grillkoja, Von Whali restorani ja mõisa peahoone, kus täna tegutseb rahvamaja. Läheduses ootab kõiki loomasõpru Loope-Lepiku ratsatalu!


#visitpoltsamaa
#põltsamaaonpõnev