Jõgevamaa turismitegija 2019 on Pähklinäpp OÜ

Jõgevamaa ettevõtete tunnustamine 2019. Foto: Kristi Sepri | Põltsamaa Teataja

2.-29. septembrini sai esitada kandidaate konkursile “Jõgevamaa ettevõtjate tunnustamine”, kus üheks kategooriaks oli muuhulgas ka maakonna turismitegija 2019. Parimad kuulutati välja 10. oktoobril Pajusi mõisas.

Suur rõõm, et teist aastat järjest tuleb turismitegija tiitel Põltsamaa valda. Turismitegija 2019 on Pähklinäpp OÜ – Sarapiku talu maisilabürint. Palju õnne ja jaksu edaspidiseks!

Miks just Sarapiku talu?

Sarapiku talu on vahva turismiatraktsioon, mis püüab igal aastal oma külastajatele midagi uut pakkuda! Sel aastal on suures labürindis teemaks vähk – seda nii veelooma kui haiguse vaatenurgast. Väga armsa teona annetatakse igalt sel aastal soetatud piletilt 20 senti vähiravifondile “Kingitud elu”.

Uute tegevustena on sellest aastast avatud Isehakanud Kunstnike Tänav, Paljajalarada (10 erinevat struktuuri) ja Vanasõnamets, kust leiab retke käigus 14 vanasõna ja 12 erinevat puuliiki. Lisaks toimivad kõik teised tegevused: põõsalabürint, käsitöökaubamaja, kohaliku toidu turulett, erinevad mängud ja loomulikult ootab uudistamist loomapere. Oma tegevusega on Tore talu ületanud uudiskünnist ning olnud nii Eesti (Kanal2 ja TV3) kui Soome (Baltic Guide) meedia tähelepanu all.
 
Samuti sai talu perenaise algatusel teoks Põltsamaa partide idee – vahvalt värvitud pardikujude näitus Põltsamaa linnas (Suure silla ja ringtee vahelisel rohealal). Algatus on Põltsamaa linnapilti lisanud värve ja toonud head tagasisidet piirkonna külastajatelt ning kogukonnalt.
 
Ettevõte väärib tunnustust, kuna on täiesti ainulaadne turismiatraktsioon Jõgevamaal – vaba aja veetmise võimalust pakutakse läbi loodusläheduse ja unikaalsete tegevuste.