Põltsamaa on põnev – TOP 9 külastuspaika!

Põltsamaa pakub põnevaid tegevusi nii kultuuri- kui loodushuvilisele, aga ka aktiivsele puhkajale.
Siit leiad 9 külastuspaika, mida soovitame Põltsamaale tulles kindlasti külastada!
Põltsamaa on põnev! 🙂

Põltsamaa loss

Lossi 1, Põltsamaa linn
www.poltsamaaloss.ee

Lossihoovis ootavad külastamist Põltsamaa muuseum ja turismiinfopunkt, Põltsamaa veinikelder ja toidumuuseum, Katre Arula Meistrikoda, Kesk-Eesti kunstigalerii pART ja Põltsamaa Niguliste kirik! Tule tutvu Põltsamaa ajalooga, osta kaasa kohalikku veini, käsitööd ja teisi suveniire! 

WPark Kamari järvel

Kamari järv, Põltsamaa vald
www.wpark.ee

Eesti pikima ringkaabliga veelauapark! Külastajaid ootab tasuta madalseiklusrada koos jõulinnakuga, avalik rand ja palliplatsid. Pileti ees vinge veelauarada ja kummilinnak. Maitseelamusi pakub Kohwik W! Tule kogu perega!

Kuningamäe kardirada

Kuningamäe küla, Põltsamaa vald
www.kuningamae.ee

Sõbrad kaasa ja hobikartidega sõitma! Rada on 850 meetrit pikk, rajal on kaks pikka sirget, kiireid kurve ja tehniliselt keerukaid S-kurve. Hobikartide keskmine kiirus küünib üle 60 km/h.

Toretalu maisilabürint

Uuevälja küla, Põltsamaa vald
www.facebook.com/toretalu

Hetkel ootavad iga päev külla põõsa- ja kivilabürint, loomad, mõtlemismängud, mänguplats, vanasõnametsarada, käsitööpood jpm!

NB! Maisilabürint avatakse juuli lõpus, mil mais on kasvanud piisavalt kõrgeks. Jälgi infot FB-s!

Põltsamaa roosiaed

Karja tn. 10, Põltsamaa vald
www.eestiroos.ee

Baltikumi suurim rosaarium ootab Sind Põltsamaal!
Rooside õitsemisaeg on enamasti juuni keskpaigast septembri keskpaigani, sõltuvalt ilmastikust. Avatud on ka roosiaia pood, kust huvilistel on võimalus roosiistikuid osta.

Põltsamaa 19 silda

Põltsamaa linn
Kaart

Põltsamaa on tuntud kui sildade linn! Siin on kokku 19 silda, mis ületavad Põltsamaa jõge, ühendavad kaldaid jõesaartega või kulgevad üle vallikraavi. Hea vaade jõele ja mitmetele sildadele avaneb linna südames asuvalt Roosisaarelt. Tule võta lossihoovi infopunktist tasuta sildade kaart ja leia kõik sillad üles!

Puurmani mõis ja park

Tartu mnt 1, Puurmani alevik, Põltsamaa vald
www.puurmani.edu.ee

Suurejooneline neo-renessanss stiilis valge peahoonega mõisaansambel ehitati G. J. von Manteuffeli ajal 1881. aastal. 1918. a moodustas Julius Kuperjanov Puurmani lossis partisanide pataljoni. Täna tegutseb hoones Puurmani Mõisakool.

Kirna matkarada 6,8 km

Jüriküla, Põltsamaa vald
www.loodusegakoos.ee

Matkale! Pedja jõgi, lammimets, vaatetorn ja rippsild – kõik see ootab avastamist Kirna matkarajal! Leiad ka lõkkekohad ja võimalusi telkimiseks. Pedja jõe paremal kaldal asub suursugune Musutamm. Mitmel pool õpperajal on märgata ka metssigade ning kobraste tegevusjälgi.

Pajusi mõisakompleks

Pajusi küla, Põltsamaa vald
www.pajusimois.ee

Vaata ja naudi! Pajusi mõisa hooned on kenasti korda tehtud ning kutsuvad uudistama! Leiad eest Bibikovi kultuuriaida, Katariina külalistemaja, Morisoni Sepi- ja Grillkoja, Von Whali restorani ja mõisa peahoone, kus täna tegutseb rahvamaja. Läheduses ootab kõiki loomasõpru Loope-Lepiku ratsatalu!


#visitpoltsamaa
#põltsamaaonpõnev