Põltsamaa on põnev – TOP 9 külastuspaika!

Põltsamaa pakub põnevaid tegevusi nii kultuuri- kui loodushuvilisele, aga ka aktiivsele puhkajale.
Siit leiad 9 külastuspaika, mida soovitame Põltsamaale tulles kindlasti külastada!
Põltsamaa on põnev! 🙂

Põltsamaa Loss

Lossi 1, Põltsamaa linn
www.poltsamaaloss.ee

Lossihoovis ootavad külastamist Põltsamaa muuseum ja turismiinfopunkt, veinikelder ja restoran Oberpahlen, Katre Arula Meistrikoda, Kersti Kangrukoda, Kesk-Eesti kunstigalerii pART ja Põltsamaa Niguliste kirik! Tule tutvu Põltsamaa ajalooga, osta kaasa kohalikku veini, käsitööd ja teisi suveniire! 

WPark Kamari järvel

Kamari järv, Põltsamaa vald
www.wpark.ee

Eesti pikima ringkaabliga veelauapark! Külastajaid ootab tasuta madalseiklusrada koos jõulinnakuga, avalik rand ja palliplatsid. Pileti ees vinge veelauarada ja kummilinnak. Maitseelamusi pakub Kohwik W! Tule kogu perega!

Kuningamäe Kardikeskus

Kuningamäe küla, Põltsamaa vald
www.kuningamae.ee

Kuningamäe Kardikeskus – Sinu sihtkoht seikluseks ja lõbusaks ajaviitmiseks!
Värskelt renoveeritud võidusõidurada võimaldab kogeda adrenaliinirohket kardisõitu ning võistlemist kaunis looduskeskkonnas nii algajal kui kogenud sõitjal. Kuningamäe kardikeskuse ruume saab rentida seminarideks ja erinevateks üritusteks.


Toretalu maisilabürint

Uuevälja küla, Põltsamaa vald
www.facebook.com/toretalu

Iga päev ootavad külla põõsa- ja kivilabürint, loomad, mõtlemismängud, mänguplats, vanasõnametsarada, käsitööpood jpm! Igasuvine hitt – maisilabürint – on 2024. a hooajal juba avatud. Tule avasta maisipõllult Noa laev! Jälgi infot FB-s!

Põltsamaa Roosisaar

Kesk 2c, Põltsamaa linn

Põltsamaa kesklinnas paiknev saar kujundati Roosisaareks 2001. a. Saarele on istutatud 2000 roosiistikut, ehitatud lehtla ja muusikapark, rajatud kõnniteed ja paigaldatud purskkaev. Enne II maailmasõda oli saar linna keskuseks, siin paiknes hulganisti ettevõtteid ning saart nimetati Kaubasaareks.

Roosisaarelt avaneb suurepärane vaade Põltsamaa jõele ja kalapääsule. Samuti on see meelepärane paik fotograafidele.

Põltsamaa 19 silda

Põltsamaa linn
Kaart

Põltsamaa on tuntud kui sildade linn! Siin on kokku 19 silda, mis ületavad Põltsamaa jõge, ühendavad kaldaid jõesaartega või kulgevad üle vallikraavi. Hea vaade jõele ja mitmetele sildadele avaneb linna südames asuvalt Roosisaarelt. Tule võta lossihoovi infopunktist tasuta sildade kaart ja leia kõik sillad üles!


Puurmani mõis ja park

Tartu mnt 1, Puurmani alevik, Põltsamaa vald
www.puurmani.edu.ee

Suurejooneline neo-renessanss stiilis valge peahoonega mõisaansambel ehitati G. J. von Manteuffeli ajal 1881. aastal. 1918. a moodustas Julius Kuperjanov Puurmani lossis partisanide pataljoni. Täna tegutseb hoones Puurmani Mõisakool.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on top_kirna.jpg

Kirna matkarada 6,8 km

Jüriküla, Põltsamaa vald
www.loodusegakoos.ee

Matkale! Pedja jõgi, lammimets, vaatetorn ja rippsild – kõik see ootab avastamist Kirna matkarajal! Leiad ka lõkkekohad ja võimalusi telkimiseks. Pedja jõe paremal kaldal asub suursugune Musutamm. Mitmel pool õpperajal on märgata ka metssigade ning kobraste tegevusjälgi.

Pajusi mõisakompleks

Pajusi küla, Põltsamaa vald
www.pajusimois.ee

Vaata ja naudi! Pajusi mõisa hooned on kenasti korda tehtud ning kutsuvad uudistama! Leiad eest Bibikovi kultuuriaida, Katariina külalistemaja, Morisoni Sepi- ja Grillkoja, Von Whali restorani ja mõisa peahoone, kus täna tegutseb rahvamaja. Läheduses ootab kõiki loomasõpru Loope-Lepiku ratsatalu!


#visitpoltsamaa
#põltsamaaonpõnev