Põltsamaa loss / Põltsamaa castle Põltsamaa roosiaed / Põltsamaa rose garden Suur sild ja Põltsamaa jägi / Big bridge and River Põltsamaa Kündev Kalevipoeg Sõpruse pargis / The Son of Kalev in the Friendship park

Põltsamaa Turismiinfopunkt


Lossi 1b, 48103 Põltsamaa

Asume lossihoovis Põltsamaa Muuseumi juures

Avatud:

15.05 - 15.09 E-P kl 10:00-18:00
16.09 - 14.05 E-L kl 10:00-16:00

Kirjuta meile e-postil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
või helista tel. +372 775 1390, 529 3307

Infopunktis on saadaval eesti- ja võõrkeelsed trükised nii Põltsamaa kui kogu Eesti kohta. Müügil raamatud, postkaardid, Põltsamaa-teemalised suveniirid jpm.


 

Kasulikud lingid:

Köievedu toimub kl 16.30 üle Põltsamaa jõe.

Osalevad omavalitsused ja ettevõtjad. NB! Põltsamaa linna võistkond viimast korda. Võitjaid ootavad suurepärased auhinnad: Paju talu põrsa küpsetab Toomas Tõnts isiklikult, FELIX varustab kasti siidriga ning võistlust toetab ka Humal ja Päts OÜ!  Lisaks palju teisi üllatusauhindu.

Üle Põltsamaa jõe köieveo juhend

 

EESMÄRK

Populariseerida köievedu ja pakkuda positiivseid emotsioone.  

AEG JA KOHT

Võistlus toimub  22.07.2017.a algusega kell 16.30 Põltsamaa rannas. Täpne asukoht: Jordani Koguduse hoone juurest üle jõe.

OSAVÕTJAD

Võistkonnas 4(3 meest+1naine) + ja kapten.

VÕISTLUSSÜSTEEM

Võistlussüsteem selgub peale registreerimist.

AUTASUSTAMINE

Võitja võistkond saab suitsupõrsa.

Parimate võistkondade võistlejaid autasustatakse eriauhindadega.

ÜLDIST

Tekkinud  küsimused ja probleemid lahendab peakohtunik  Margus Metsma.

Köieveo võistluste aluseks – köieveo meelespea.

 

KÖIEVEO MEELESPEA 

Võistkonna suuruseks on võistlejat (3 meest+1naine) + kapten;  reservi võib kasutada iga tõmbe järel. 

Tingimused: võistlus toimub murupinnasel ja liival. Köit veetakse ilma kinnasteta;  nõutud on siledapõhjalised ilma kontsadeta sportjalatsid; võistlustel ei ole lubatud kasutada jalgpallisaapaid, orienteerumisjalatseid, naelikuid ja kontsaga jalatseid sh tõstesaapaid.  Pinnasesse on keelatud teha jala kohti.

 

Pärast kohtuniku käsklust “köiele”, asuvad võistlejad neile soovitud järjekorras köie juurde;  pärast kohtuniku käsklust  “köis”, võtab võistkond köie kätte kuid ei tõmba;  viimasel võistlejal on keelatud keerata köit ümber keha, käsi- ja õlavarre;  pärast käsklust “valmis”, annab kapten märku võistkonna valmisolekust;  kui võistkonnad ei lase kohtunikul köit fikseerida, antakse käsklus ” köis maha” , mille peale   asetavad võistkonnad köie maha, tõmmet alustatakse uuesti;  pärast kohtuniku vilet alustavad võistkonnad  vedu, köit ei tohi lapata;  tõmbe ajal on keelatud istuda maas või toetada käega maad;  pärast tõmbe võitu tähistavat vilet on võistkondadel keelatud köie lahti laskmine;  pärast tõmmet vahetatakse pooled, seisul 1: 1 pool loositakse (valib loosi võitnud võistkond);  kohtumised toimuvad 3-st parem. Kohtumise parem on tõmmetega 2:0 , 2:1 saavutanud võistkond;  kohtumise lõpus tunnustatakse vastasvõistkonda hüüdega - “elagu”.  

Monday the 25th. Põltsamaa Muuseum 2015 - Joomla Site Templates